Tonglu Shiqi Industrial Co, Ltd

Yüksek kaliteli ürün, profesyonel hizmet, lazer endüstrisinde çekirdek tedarikçi olmak!

Ana sayfa > Haber > İçerik
Küre Tükenmez Kalemin Yapısı ve Prensibi
- Aug 19, 2017 -

Tükenmez kalem yapısı ve prensibi

Bir tükenmez kalem yazma prensibi esas olarak top boncuklarının yazıda ve kağıtta kullanılmasıdır

Temas sürtünme, topu tee üzerinde yuvarlanan, yazma amacına ulaşmak için mürekkep kartuşu veya mürekkep içinde gerçekleştirilir.

Bir tükenmez kalem, farklı pigmentlere sahip mürekkeple yazılan bir kalemdir. Uç küçük bir bilyedir, plastik boru mürekkeple bağlandıktan sonra küçük bir silindirik bakır kasede gömülü olan küçük top, mürekkep ile topun etrafında dört döndürülür.

Kalem mürekkebinin pigmenti boyadır. Mürekkebin üç temel rengi vardır: mavi, kırmızı ve siyah, mavi mürekkep en çok kullanılan renktir. Geçmişte mavi pigment mürekkebi mavi ve menekşe baz baz, çözücü hint yağı, hint yağı oksidasyonudur. Temel boya ışık değil (ışık direnci sadece 1 sınıf -2), ısı, asit ve zayıf direnç, bu nedenle zayıf dayanıklılık artık ortadan kaldırılmıştır. "424" mavi tükenmez kalem ve "322" siyah tükenmez kalem piyasada satılmaktadır. Onunla yazı yazmak dayanıklılık açısından daha iyidir.

Parfüm tükenmez kalem toksik uçucu organik bileşikler bildirdi Sıklıkla görülür. Aşağılayıcı kokulu kırtasiye toksik, vücuda belirli zarar verir; ancak normal kullanımdan uçucu organik bileşikler ve tükenmez kalem zehirlenmesi yapmadan duymadım.


Tonglu Shiqi Industrial Co, Ltd - Türkçe

E-posta: shiqi@shiqipen.com

            peggy@shiqipen.com

Tel: + 86-571-64221600 / 58501505/64213679

Faks: + 86-571-56516779


Satış sonrası servis:

E-posta: mxj@shiqipen.com

Tel: + 86-13805761324